Když Napoleon Hill sepsal svých "Sedmnáct principů zákona bohatství", dal na první místo možná překvapivě "Mozkový trust".
Osobní rozvoj:
- Chcete reportáž z místa neštěstí? A co takhle z místa štěstí?
- Život se s vámi nemazlil?
- Režírujete si svůj život sami, nebo hrajete komparz v jiných příbězích?
- Velké poděkování škole, jak skvěle nás připravuje pro život
- Zpomalte! Nic víc nepotřebujete…
- Druhé lidi nezměníte, ale své reakce na ně ano
- Média vyškrtávají zlo ze svého obsahu, protože se špatně prodává
- Nemůžete to změnit? Tak to přijměte!
- Jste zdraví? Skvělé, tak si to prožívejte!
- Kde se to v lidech bere? Odpověď je přeci zřejmá...
- Filmová tvorba nenápadně inspiruje další šílence se zbraní
- Vděčnosti není nikdy dost
- I malý počin má vliv na celý sled návazností
Když Napoleon Hill sepsal svých "Sedmnáct principů zákona bohatství", dal na první místo možná překvapivě "Mozkový trust". Sám jej pak definoval jako "mysl spojenou ze dvou či více myslí, které harmonicky spolupracují a snaží se dosáhnout konkrétního cíle".
Sám tento pojem poprvé zaznamenal z úst podnikatele Andrewa Carnegieho, o němž jsem psal v příspěvku "Osudové setkání Napoleona Hilla s Andrewem Carnegiem".
Pokud něčím skutečně žijete a máte po ruce někoho, kdo je na "Vaší vlně", je to obrovská podpora. Nemusí jít nutně o podnikání nebo hobby, ale v podstatě o cokoliv. Všechny mysli nejsou totožné. Naopak u některých může docházet ke konfliktu. Pokud tedy najdete "parťáka" na podobné "frekvenci", Vaše myšlenková síla se tak ještě násobí.
"Mozkový trust lze vytvořit tak, že v duchu dokonalé harmonie spojíme mysl dvou nebo více lidí. Na základě tohoto harmonického spojení se rozběhne chemická reakce, která zplodí další mysl, již si může přisvojit a již může používat jedna nebo více zúčastněných myslí. Vzniklý mozkový trust zůstane přístupný tak dlouho, dokud bude harmonické spojení mezi zúčastněnými existovat," píše Napoleon Hill a rozepisuje se o "duševní chemii", která funguje stejně tak v podnikání jako v mezilidských vztazích, v manželství či větších kolektivech. Dokonce v tak velkých kolektivech, jako je třeba vojsko.
Hill zmiňuje svého jmenovce Napoleona Bonaparta, jehož mysl měla tak magnetickou sílu, že přitahovala všechny, s nimiž přicházela do styku. Vojáci za ním bez mrknutí oka šli vstříc jisté smrti. Mohla za to právě povaha jeho osobnosti, kterou nevytvářelo nic většího a nic menšího než jeho duševní chemie.
Pokud se v nějaké skupině najde extrémně negativní a nepřátelsky naladěná mysl, může snahu o "mozkový trust" dokonale rozvrátit. Podle Hilla neznalost tohoto faktu přivedla k porážce i mnohé jinak schopné vůdce. Ti schopní naopak s duševní chemií pracují ve svůj prospěch. Metod je na to celá řada.
Na blogu se o Napoleonu Hillovi zmiňuji poměrně často. Zde najdete všechny příspěvky, v nichž se objevuje: