Díky spolupráci s Městským muzeem Sedlčany, Sdružením obcí Sedlčanska i samotným Městem Sedlčany jsem se v letech 2002 - 2012 zapojoval aktivně do propagace našeho regionu. Vznikla celá řada "výstupů", tak vzpomeňme ve zkratce alespoň některé.
Expozice sedlčanského muzea
Sbírky sedlčanského muzea byly dlouhá léta veřejnosti nepřístupné a měl jsem tu čest, podílet se v roce 2002 na vzniku stálé muzejní expozice. Texty na informačních panelech či popisky u exponátů jsou dílem Jiřího Páva, jemuž vedle mé maličkosti asistovali David Hroch, Vladimír Šindelář a Karel Koucký. Fotografické prvky obstaral Martin Stecker.
100 let sedlčanské radnice 1903 - 2003
Barevná brožura plná zajímavých dobových dokumentů zachycuje historii dominantní stavby sedlčanského náměstí. Popisuje, jak se stavba radnice realizovala, jak proběhlo její slavnostní otevření, přináší soupis starostů města v uvedeném období a vzpomíná významné návštěvníky Sedlčan, k nimž patřil T. G. Masaryk, E. Beneš, J. Suk, V. Havel či V. Klaus. Text Jiří Páv a Jan Kuthan, foto Martin Stecker.
Scénáře a komentáře k filmům
S videostudiem Jiřího Matouše jsem několik let spolupracoval na filmech o některých obcích našeho regionu (Příčovy, Vysoký Chlumec, Jesenice, Křepenice). Tvořil jsem scénáře a komentáře, které pak četli Jan Přeučil, Jana Stejskalová, Antonín Podzimek či Vladimír Voráč. Prodávaly se na videokazetách. Měl jsem možnost se podílet i na několika dokumentech, jež odvysílala Česká televize (Paměť vody aneb Odkaz Jakuba Krčína, Jakub Krčín a Sedlčansko, Bezdomovci ze cvičiště).
Setkání rodáků Příčovy 2005
Přesně po deseti letech uspořádala obec Příčovy setkání rodáků a přátel. Stejně jako v roce 1995, také roku 2005 pro ně připravila brožuru, na jejímž vzniku jsem se podílel. Zachycuje předešlých deset let obecního života, jenž byl ve znamení zejména řady společenských akcí a událostí (proslavené neckiády, Tučné čtvrtky, zápisy do Guinnessovy knihy rekordů, hokejové zápasy příčovských Kačerů, Big-beatové léto a další).
Naučné stezky
Od června 2005 jsou na Jesenicku instalovány dvě naučné stezky, k nimž jsem psal texty a Martin Stecker je opět doplnil svými snímky a upravil graficky. První vede od zdejšího kostela na Kalvárii a má pět zastavení. Dočteme se tu o historii kostela, křížové cesty i zajímavostech ze života faráře a spisovatele Antonína Lega. Druhá stezka vede ke zříceninám hradu Zvěřince.
Turistické skládačky
Další z mnoha spoluprací se Sdružením obcí Sedlčanska a fotografem Martinem Steckerem stojí za vznikem řady turistických skládaček (prospektů). Věnují se samostatným tématům, jako jsou rozhledny na Sedlčansku, křížové cesty, městské muzeum, Josef Suk, Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan, řeka Vltava, nabídka aktivit pro handicapované apod.
Texty pro kalendáře
Svými texty jsem doprovázel také stolní kalendáře Sdružení obcí Sedlčanska s fotografiemi Martina Steckera. Každý rok byly zaměřené na jiné téma, např. zajímavosti regionu, řeka Vltava a její sedlčanské přítoky, historické snímky Čeňka Habarta atd.
Panely s mapami
V lednu 2006 byly na čtyřiceti místech Sedlčanska instalovány turistické orientační mapy s doprovodným textem a fotografiemi. Grafik byl zřejmě hodně zahleděný do své práce, když si mapy označil svým copyrightem, přestože udělal pouze sazbu, zatímco jiní obstarali samotnou mapu, fotografie (Martin Stecker) či text (Jan Kuthan). Mapy jsou mnohde doplněny o zastřešená posezení.
Mapa Sedlčanska
V červnu 2007 vyšla nová mapa Sedlčanska v měřítku 1:50 000, která navázala na úspěšnou předchůdkyni z roku 1992. Celá zmapovaná oblast sahá až k Orlíku, Dobříši, Konopišti a Borotínu. Podílel jsem se na obsahové části samotné mapy a psal doprovodný text.
Publikování v tisku
O Sedlčansku jsem publikoval také v tisku. Nejvíce v týdeníku Sedlčanský kraj, kde jsem několik let působil jako šéfredaktor. Dále v Příbramském deníku, Periskopu, MF Dnes nebo v měsíčníku Radnice. Zde jsem byl členem redakční rady a následně jej zpracovával také graficky pro tisk.