Když se mladý Napoleon Hill (1883-1970) porozhlížel po obchodní škole po práci, rozhodl se, že získá práci u jednoho z nejúspěšnějších mužů, žijících v horách jihozápadní Virginie ve Spojených státech, kde se Hill narodil.
Osobní rozvoj:
- Chcete reportáž z místa neštěstí? A co takhle z místa štěstí?
- Život se s vámi nemazlil?
- Režírujete si svůj život sami, nebo hrajete komparz v jiných příbězích?
- Velké poděkování škole, jak skvěle nás připravuje pro život
- Zpomalte! Nic víc nepotřebujete…
- Druhé lidi nezměníte, ale své reakce na ně ano
- Média vyškrtávají zlo ze svého obsahu, protože se špatně prodává
- Nemůžete to změnit? Tak to přijměte!
- Jste zdraví? Skvělé, tak si to prožívejte!
- Kde se to v lidech bere? Odpověď je přeci zřejmá...
- Filmová tvorba nenápadně inspiruje další šílence se zbraní
- Jak moc známe druhé lidi a jak oni vlastně znají nás?
- Vděčnosti není nikdy dost
- I malý počin má vliv na celý sled návazností
Když se mladý Napoleon Hill (1883-1970) porozhlížel po obchodní škole po práci, rozhodl se, že získá práci u jednoho z nejúspěšnějších mužů, žijících v horách jihozápadní Virginie ve Spojených státech, kde se Hill narodil. Tím byl generál Rufus Ayres.
Šel na to velmi originálním způsobem. Tak rád by pro něj pracoval, že byl ochotný za práci v jeho společnosti během zkušební doby sám platit! Doslova mu napsal:
"Právě jsem dokončil obchodní školu a jsem kvalifikovaný k tomu, abych pro vás mohl pracovat na pozici sekretáře. Velmi o takové místo stojím. Nemám ale žádné předchozí zkušenosti, a proto je mi jasné, že na počátku bude moje práce větším přínosem pro mne samotného než pro vás. Pracovat pro vás mi tak bude ctí a jsem vám ochoten za toto privilegium zaplatit."
Sám nabídl, že po něm Ayres může požadovat jakoukoli sumu, která mu bude přiměřená a po třech měsících zkušební doby se stane jeho platem. Aby ji nemusel platit, navrhnul, že bude později odečtena z jeho platu. Není to geniální?
Přístup mladého Hilla byl však příkladný také v samotné práci. Do práce docházel časně ráno a zůstával v ní do pozdních hodin. Byl ochotný odevzdávat něco navíc. Pracoval více, než odpovídalo jeho odměně. Právě tato ochota odevzdávat víc, než je potřeba, patří k jedním z Hillových principů úspěchu, jež zmiňuje ve svých knihách.
Na blogu se o Napoleonu Hillovi zmiňuji poměrně často. Zde najdete všechny příspěvky, v nichž se objevuje: